Повернутися до звичайного режиму

Поновлено право працівників освіти на пенсію за вислугу років. Рішення Конституційного Суду

Згідно з початковою редакцією пункту «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ встановлене поступове підвищення спеціального стажу для набуття права на пенсію за вислугу років працівникам освіти із 25 до 30 років.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VІІІ запроваджено додаткову умову для набуття права на пенсію за вислугу років – досягнення певного віку.

Рішенням Конституційного Суду України від 04.06.2019 № 2-р/2019 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ зі змінами, внесеними законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VІІІ, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VІІІ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/va02p710-19).

Положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» із зазначеними змінами, визнані неконституційними, втратили свою чинність з дня ухвалення рішення Конституційного Суду України, тобто 04.06.2019.

Конституційний Суд зазначив, що втрата професійної працездатності не пов’язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років. Встановлення як додаткової умови для призначення пенсії за вислугу років досягнення певного віку нівелюють сутність права на соціальний захист, не відповідають конституційним принципам соціальної держави та суперечать Конституції.

Кiлькiсть переглядiв: 695

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.