Освітяни Чернігівщини взяли участь у пікетуванні Кабінету міністрів України

3 червня 2015 року профспілки вдруге вийшли під стіни Кабінету Міністрів на протесну акцію на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі з Урядом і роботодавцями.Головними причинами стало масштабне порушення основних конституційних прав працівників: право на працю, на безпечні умови праці, достатній життєвий рівень, захист від бідності.

Солідарну участь у пікеті взяли понад пів тисячі освітян – викладачі, науковці, вихователі, учителі ЗНЗ, студенти, профспілкові активісти. Найбільш чисельними та представницькими були делегації освітян із Житомирщини, Вінниччини,Чернігівщини, Київської області та столичної профспілкової громади.

Загаломв акції взяли участь понад 1000 профспілкових активістів, щоб висловити своє ставлення до урядової політики «затягування пасків».

Мітинг відкрив керівник СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУГригорій Осовий. Зокрема, він сказав: «Ми прийшли, щоб в чергове сказати – ні – безробіттю в Україні. Ми прийшли, щоб сказати Уряду ні – заморожуванню зарплат і пенсій. Із 2013 року рівень мінімальних соціальних гарантій залишається без змін, а рівень мінімальної заробітної плати становить сьогодні ганебних – 1218 гривень. Людей обманюють і не говорять їм правду – якою є насправді вартість життя в країні. Ми цього не можемо допустити. І ми прийшли, щоб сказати ні – наступу на трудові права!».

До учасників мітингу звернулися представники від всеукраїнських профспілок, об’єднань, трудових колективів, які взяли участь у пікетуванні КМУ. Представники освітньої та наукової сфер вимагали, щоб «затягування поясів» стосувалося всіх, у тому числі, й олігархів, а не лише тих, хто отримує мізерні заробітні плати. Серед них була іВіра Савченко-голова Ічнянської районної організації Профспілки. Ось, що вона сказала під стінами Кабміну:

«Сьогодні я говорю від імені освітян Ічнянської організації, Чернігівської області. Після Революції гідності ми з розумінням поставилися до необхідного затягування пасків, але пройшов рік і ми так і не зрозуміли, чого ці паски затягували тільки бідні люди, а не ті, хто спричинив кризу у країні.

Чому замість реформ Кабінет Міністрів України вдався до найпростішого – економії бюджетних витрат за рахунок урізання соціальних гарантій мільйонам бюджетників і пенсій пенсіонерам?!…

Хочу звернутися особисто до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка – чому фондами, які ми формуємо, почала розпоряджатися держава? Чому лікуватися і відпочивати можуть лише олігархи, високопосадовці і їх діти? А вчитель, прибиральник не може мати путівку до санаторію?

Ми розуміємо часи нелегкі, але зважте й на наші проблеми! Не примушуйте нас знову виходити на Майдан. Сподіваюся, наші урядовці нас почують і зрозуміють!».

/Files/images/Пікетування1.jpg Учасники акції протесту прийшли під стіни Кабміну з транспарантами та гаслами «»STOP політиці дешевої робочої сили!», «Ні – бідності і дискримінації праці!».

Кiлькiсть переглядiв: 150

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.